Konferenca e Sigurisë në Mynih/ Hasani ndan fotot nga takimet me homologët: Diskutuam mbi përpjekjet e përbashkëta për paqen e qëndrueshme

Konferenca e Sigurisë në Mynih/ Hasani ndan fotot nga takimet me homologët: Diskutuam mbi përpjekjet e përbashkëta për paqen e qëndrueshme

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani ka ndarë disa foto nga takimet që ka patur me homologët e tij gjatë Konferencës së Sigurisë në Mynih të Gjermanisë.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘X’, Hasani shkruan se gjatë takimeve me homologët e disa prej vendeve pjesëmarrëse, pati diskutime për përpjekjet e përbashkëta mbi sigurinë dhe paqen e qëndrueshme në rajon e më gjerë.

“Në Konferencën e Sigurisë në Mynih u takova me homologët e mi nga Mariya Gabriel, Donika Gërvalla-Schëarz, Ian Borg, Grlic Radman, Ilia Darchiashvili, Mihai Popșoi, Eric Beißëenger, Sekretaren e Shtetit Susanne Baumann, të dërguarin special Lordi Stuart Peach dhe Kryetaren e Komisionit të Jashtëm, Alicia Kearns.

Diskutuam agjendën tonë dypalëshe, me fokus në përshpejtimin e procesit të integrimit evropian të Ballkanit Perëndimor dhe përpjekjet tona të përbashkëta për sigurinë dhe paqen e qëndrueshme nën sfidat aktuale globale”- shkruan Hasani.

 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Futen në grup të përjashtuarit e PD, Berisha ngelet jashtë! Bardhi i paqartë: Grupi është i bashkuar prej 5 shtatorit

Futen në grup të përjashtuarit e PD, Berisha ngelet jashtë! Bardhi i paqartë: Grupi është i bashkuar prej 5 shtatorit