Tre policë me COVID-19! Vetëkarantinohen kolegët! Dezinfektohet Drejtoria e Policisë Tiranë (VIDEO)

TIRANË- Një efektiv pranë drejtorisë së policisë së Tiranës ka rezultuar pozitiv me Covid 19.  ReportTV mëson se efektivi është konfirmuar si mbartës i virusit rreth 4 ditë më parë dhe nga ai moment i është nënshtruar vetizolimit në shtëpi duke qenë se  nuk ka shfaqur deri më tani simptoma të rënda klinike. 

Burime pranë policisë thonë se nisur nga kjo situatë ditën e djeshme u është marrë tamponi edhe disa  efektivëve të tjerë të Policisë së Tiranës si kontakte të afërta të efektivit të konfirmuar me Covid19, ku dyshohet se 2 prej tyre kanë rezultuar pozitiv, por ky informacion ende nuk konfirmohet zyrtarisht nga Ministria e Shendetesise. Report Tv u interesua prane autoriteteve shendetesore, por pergjigjja e marre eshte se me rendesi eshte hetimi epidemiologjik me gjurimin e kontakteve dhe jo specifika qe kane te prekurit.

Fill pas konfirmimit të efektivit të parë të infektuar me Covid19,  në Drejtorinë e Policisë së Tiranës janë shtuar masat mbrojtëse ku krahas dezinfektimit të përditshëm që kryhet në ambientet e saj është vendosur dhe një tunel dezinfektimi në hyrje të godinës ku çdo punonjës do duhet të t'i nënshtrohet.

Deri më tani janë prekur me koronavirus 5 policë në qytetin e Vorës, Shkodrës, Durrësit dhe Korçës.

Vendosja e tunelit të dezinfektmit te Drejtoria e Policisë së Tiranës

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Tritol në hotelin e Ervin Matës pranë QSUT-së në Tiranë, nuk ka të lënduar