Konfiskohet valixhja e një pasagjeri me 1.4 milionë euro në aeroportin e Mynihut

Konfiskohet valixhja e një pasagjeri me 1.4 milionë euro në aeroportin e Mynihut

Foto nga sekustrimi

Në fund të dhjetorit, gjatë kontrollit të sigurisë në aeroportin e Mynihut, doganierët gjetën në një valixhe gjithsej 1.4 milionë euro.

Siç raporton revista Fenix, siguria përmes rrezeve X në valixhe, që është një masë rutinë, ka vënë re kartëmonedhat.

Menjëherë kanë lajmëruar doganierët, të cilët kanë numëruar paratë dhe kanë arritur në shumën prej 1.4 milionë euro, raportojnë mediat e huaja.

“Kur largoheni nga një vend jashtë BE-së, të gjitha shumat mbi 10,000 euro duhet të deklarohen në doganë”, thotë një zëdhënës i zyrës së hetimit doganor.

Ndërsa, në këtë rast, burri tentoi ta hipte valixhen e tij në avion, por shërbimi doganor e pengoi.

Me kërkesë të prokurorit publik, gjyqtari hetues i gjykatës së qarkut ka urdhëruar konfiskimin e parave të gatshme. Burrit i janë konfiskuar dy telefona celularë dhe i është caktuar masa e paraburgimit.

Në të njëjtën ditë, hetuesit kontrolluan banesën e 44-vjeçarit në lagjen Firstenfeldbruk. Aty gjetën para të gatshme dhe një makinë numërimi parash

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Vijon montimi i Urës së Madhe në Kukës, nis vendosja e shtresave të stabilizantit dhe asfaltimi i tyre

Vijon montimi i Urës së Madhe në Kukës, nis vendosja e shtresave të stabilizantit dhe asfaltimi i tyre