Kontroll blic, shqiptarit në Itali i gjenden 14 mln euro kokainë

Kontroll blic, shqiptarit në Itali i gjenden 14 mln euro kokainë

Foto ilustruese

Një shqiptar është arrestuar në Itali, pasi në shtëpinë e tij gjatë kontrollit iu gjetën dhe sekuestruan 52 kg kokainë e pastër, e cila nëse do të shitej do të kapte shifrën e 14 mln eurove. Shqiptari i arrestuar është 45-vjeç.

Pas disa kohësh në vëzhgim policia vendosi që të kontrollonte shtëpinë e tij në Mazzano, Brescia ku gjeti kokainën, e cila ishte paketuar gati për shitje. Autoritetet italiane vijojnë hetimet për të zbuluar rrjetin e trafikut.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Hipi në taracë me të ëmën për të kundërshtuar shembjen e ndërtesës, e reja në Vlorë shoqërohet me forcë nga policia

VIDEO/ Hipi në taracë me të ëmën për të kundërshtuar shembjen e ndërtesës, e reja në Vlorë shoqërohet me forcë nga policia