Kontroll nga ajri me dronë dhe helikopterë! Zbulohen parcelat me kanabis në Poliçan (VIDEO)

253 bimë narkotike janë zbuluar dhe sekuestruar në Poliçan gjatë kontrollit të territorit. Droga është zbuluar nga kontrolli i efektivëve në terren dhe me 3 dronë në zoant e thella pyjore.

Policia ka vënë në pranga për kanabisin një 31 vjeçar me inicialet V. M., 31 vjeç, banues në Durrës, i dënuar më parë për kultivim kanabisi.

Ndërkohë që është shpallur në kërkim L. M., 36 vjeç banues në Tiranë, pasi në një pjesë pylli që e kishin shpyllëzuar, në vendin e quajtur "Gorica e madhe", në fshatin Panarit u evidentuan parcelat me 253 bimë narkotike.

Policia deklaron se kontrolli i territorit do të vijojë pa ndërprerë në çdo cep të territorit, edhe në zonat më të largëta me dronë dhe helikopterë.

1591347916_berati.jpg

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Kodheli: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të vazhdojnë së bashku në rrugën e integrimit në BE