Kontrolle në të gjitha akset rrugore në Vlorë dhe Sarandë, vendosen 916 gjoba, 13 shoferëve i pezullohet patenta

Policia Rrugore ka kryer  kontrolle intensive në të gjitha akset rrugore, në Vlorë dhe në Sarandë me qëllim evidentimin dhe ndëshkimin e të gjithë shkelësve të rregullave të qarkullimit rrugor.

Gjatë kontrolleve është goditur dhe një rast i mitëdhënies.

Është vënë në pranga drejtuesi i një motori, një 40-vjeçar me iniciale Th.K., i cili tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë Rrugore, me qëllim shmangien e gjobës, pasi është kapur në aksin rrugor Sarandë-Vrion, duke drejtuar një motor pa targa dhe pa vendosur kaskën mbrojtëse.

Janë pezulluar 13 leje drejtimi, nga të cilat 5 për tejkalim të normave të shpejtësisë dhe 8 për shkelje të ndryshme të Kodit Rrugor.

Janë vendosur gjithsej 916  gjoba, nga të cilat:

·         5 masa për tejkalim shpejtësie;

·         82 masa për mosvendosjen e rripit të sigurimit;

·         88 masa për mosvendosjen e kaskës mbrojtëse;

·         10 masa për përdorimin e aparatit celular gjatë drejtimit të mjetit;

·         85 masa për parakalime të gabuara;

·         173 masa për ndalim/pushim të mjetit në kundërshtim me sinjalistikën rrugore dhe rregullat e qarkullimit;

·         6 masa për mungesë të siguracionit të mjetit;

·         467 masa për shkelje të rregullave të tjera të Kodit Rrugor.

Policia Rrugore e Vlorës apelon të gjithë drejtuesit e mjeteve që të respektojnë me rigorozitet rregullat e qarkullimit rrugor.

S.C/Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Eksperti: Nuk ka shifër sesa familje preken! Zv.ministri tregon shifrat nga telefoni: Janë 39 mijë abonentë që do paguajnë më shumë

Eksperti: Nuk ka shifër sesa familje preken! Zv.ministri tregon shifrat nga telefoni: Janë 39 mijë abonentë që do paguajnë më shumë