Korabi dhe Flamurtari barazojnë me gola, Lushnja sheh dritë në 'fundin e tunelit'! Të hënë Dinamo - Skënderbeu

Festa e Flamurtarit pas golit

Kategoria e Parë ka zhvilluar katër nga ndeshjet e javës së 15-të. Këtë të shtunë në katër qytete të Shqipërisë janë luajtur disa duele, me ndeshjet që kanë prodhuar gola.

Në Peshkopi, Korabi dhe Flamurtari barazuan 1-1. Selmani në minutën e 55 shënoi te vendasit, ndërsa Behar Ramadani në minutën e 69 vendosi ekuilibrat për 1-1. Në "Roza Haxhiu", Lushnja fitoi 2-1 me Tomorin. Pepa dhe Canka shënuan te "Lagunarët", ndërsa Pinto për beratasit.

Oriku fitoi 3-2 me Luzin. Pereira dhe Matheus (dopietë) shënuan te Oriku, ndërsa Treni me dopietë për Luzin. Tërbuni humbi 1-2 me Burrelin. Hoxhaj shënoi për vendasit, teksa Kastrati dhe Koleci për Burrelin. Nesër luhen dy ndeshje, teksa të hënë bie në sy Dinamo - Skënderbeu që zhvillohet në 13:00.