Korçë, AKU bllokon 10 ton miell në një furrë buke, i kishte kaluar afati i përdorimit! Gjobit biznesin me 500 mijë lekë

Korçë, AKU bllokon 10 ton miell në një furrë buke, i kishte kaluar afati i përdorimit! Gjobit biznesin me 500 mijë lekë

Mielli i bllokuar në Korçë

Drejtoria Rajonale e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit në qarku Korçë ka bllokuar 10 ton miell në një furrë buke pasi i kishte kaluar afati i përdorimit.

Gjatë kontrollit të AKU-së në këtë biznes u konstatua se në ambientet e magazinimit u evidentua sasia prej 10 ton miell me afat të kaluar përdorimi.

Furra e Bukës u gjobit me 500 mijë lekë si dhe u bllokua sasia e miellit për t’u asgjësuar.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: PD ka marrë vulën dhe ka humbur shpresën

Mero Baze: PD ka marrë vulën dhe ka humbur shpresën