Korçë/ Arrestohet 39-vjeçari i shpallur në kërkim, shiste drogë në bashkëpunim

Korçë/  Arrestohet 39-vjeçari i shpallur në kërkim, shiste drogë në bashkëpunim

Foto ilustruese

39-vjeçari Gentian Koçoli është arrestuar nga Policia e Korçës pasi ishte shpallur në kërkim, si pasojë e trafikimit të lendeve narkotike. I riu shiste drogë në Korçë dhe i kishte shpëtuar policisë. Gentian Koçolit i është caktuar masa “Arrest ne burg”. Sipas njoftimit të policisë është bashkëpunëtorë me personat ë tjerë që shisnin lëndë narkotike.

Puna në bashkëpunim për trafikimin e lëndëve narkotike është njoftim i shpeshte i policisë, pasi vetëm muajt e fundit ka shkuar ne 27 numri personave të ndaluar dhe 8 numri i të shpallurve në kërkim. Trafikimi i drogës si kokaina dhe hashashi ka ndodhur edhe në ambientet e lokaleve dhe shkollave duke i rrezikuar jetën të rinjve.

F.D/G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Berisha: Rama e Qeveria po hetohen në SHBA, kush thotë ndryshe gënjen! Por ja si mashtron vetë, një fletë thirrje për të dëshmuar e cilëson vendim gjykate

Berisha: Rama e Qeveria po hetohen në SHBA, kush thotë ndryshe gënjen! Por ja si mashtron vetë, një fletë thirrje për të dëshmuar e cilëson vendim gjykate