Korçë, mjeti me dru kontrabandë del nga rruga dhe përmbyset, dy persona rëndë te Trauma

Korçë, mjeti me dru kontrabandë del nga rruga dhe përmbyset, dy persona rëndë te Trauma

Policia e Korçës

Një aksident me plagosjen e dy personave ka ndodhur në Korçë. Ngjarja është shënuar në Moglicë, ku dy të plagosurit ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.

Mësohet se një automjet i ngarkuar me dru kontrabandë ka dalë nga rruga dhe është përmbysur. Të plagosurit janë transportuar fillimisht në Spitalin e Korçës dhe më pas në Spitalin e Traumës në Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur 24 orë më parë, por të plagosurit vijojnë të jenë në gjendje të rëndë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Reshje të dendura shiu në Maliq, stuhia rrëzon pemët pranë fshatit Pendavinj

Reshje të dendura shiu në Maliq, stuhia rrëzon pemët pranë fshatit Pendavinj