Korçë, nga Belgjika bënte trafik emigrantësh në Shqipëri, arrestohet 41-vjeçari

Foto ilustruese

KORÇË- Në vijimësi të operacionit të koduar 'Perimetri', policia e Korçës ka vënë në pranga një shtetas belg, i cili u kap me 5 emigrantë të paligjshëm në makinë.

41-vjeçari belg me iniciale M.A., banues në Gent, u kap me 5 emigrantë të paligjshëm në makinën e tij tip 'Honda', të cilëve u kishte premtuar kalim drejt vendeve të Bashkimit Europian kundrejt pagesës.

Trafikanti u arrestua nga policia në aksin rrugor Maliq-Lozhan dhe tashmë do të përballet me akuzën e dhënies së ndihmës për kalim të paligjshëm të kufijve.

er.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    10 vjet më pas, a është bërë drejtësi për 21 janarin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Derbi nis me dhunë e flakadanë, përplasen tifozët në ‘Elbasa Arena! Tentohet të digjet një makinë (VIDEO)