Korçë/ Përfundon rindërtimi i gjimnazit ‘Themistokli Gërmenji’, hap dyert për 560 nxënës

Korçë/ Përfundon rindërtimi i gjimnazit ‘Themistokli Gërmenji’, hap dyert për 560 nxënës

Shkolla “Themistokli Germenji”, në Korçë ka rihapur dyert për 560 nxënës dhe mësues të saj. Kryeministri Edi Rama ndau sot në rrjetet sociale foto të kësaj shkolle të rilindur.

“Një tjetër shkollë të rilindur, gjimnazi “Themistokli Gërmenji” në Korçë, që sapo ka hapur dyert me standardet më të mira për 560 nxënës dhe mësues”, u shpreh Rama.

Krahas investimeve infrastrukturore, Ministria e Arsimit dhe Sportit ka nisur projektin “Inteligjenca artificiale për të rinjtë” i mbështetur nga INTEL dhe AADF, që synon të edukojë dhe informojë brezin e ri për potencialet dhe risitë e inteligjencës artificiale.

MAS do zgjerojë strukturat laboratorike të TIK në 216 shkolla në vend që do t’u shërbejnë jo vetëm nxënësve por edhe mësuesve.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane