Rindërtohet shkolla 9-vjeçare ‘Muhamet Shehu’ në Patos, hap dyert për 280 nxënës e mësues

Rindërtohet shkolla 9-vjeçare ‘Muhamet Shehu’ në Patos, hap dyert për 280 nxënës e mësues

Një tjetër shkollë në vend ka përfunduar me procesin e rindërtimit. Kryeministri Edi Rama ka ndarë pamje nga shkolla 9-vjeçare “Muhamet Shehu” në Patos.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se tashmë kjo shkollë ka hapur dyert për 280 nxënës e mësues, ndërsa ofron kushte moderne.

“Mjediset e reja të shkollës 9-vjeçare “Muhamet Shehu” në Patos, e rilindur me të gjitha kushtet dhe standardet e nevojshme për 280 nxënësit dhe mësuesit e saj”, shkruan Rama.

 

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane