Shiste mina të rrezikshme me telekomandë, të montuara me eksploziv! Në pranga 35-vjeçari në Korçë

Një 35-vjeçar është arrestuar në Korçë pasi i janë gjetur 3 mina me telekomandë. Minat ishin të montuara me eksploziv plastik C4, dhe të lidhura me celular.

35-vjeçari Pavlin Cupi banues në Rrilë të Lezhës dyshohet se prodhonte mina që më pas i shiste për veprimtari kriminale në Korçë. Arrestimi i 35-vjeçarit u bë në Pogradec, ndërsa ky ishte në makinë, ku  policia gjeti dhe sekuestroi 3 mina me telekomandë, të montuara me lëndë të dyshuar eksploziv plastik C4.

Me arrestimin e Pavlin Cupit shkon në dy numri i të të ndaluarve dhe në 6 i minave të sekuestruara, gjatë të dy fazave të operacionit “Remote”. Operacioni i zhvilluar pas një pune hetimore disajavore, nga Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë për veprime të mëtejshme.

 

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Beni: 11/08/2022 10:39

    Denoheni per terrorizem me te perjetshem kete maskara qe terrorizon njerezit

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Bora Zemani konfirmon pajtimin me Donald Veshaj, fotoja që sapo postoi në Instagram na e vërtetoi

Bora Zemani konfirmon pajtimin me Donald Veshaj, fotoja që sapo postoi në Instagram na e vërtetoi