Koreja e Veriut mohon marrëveshjet e armëve me Rusinë

Koreja e Veriut mohon marrëveshjet e armëve me Rusinë

1667857397_KJorejaeVeriut.PNG

Koreja e Veriut deklaroi se nuk ka pasur kurrë marrëveshje armësh me Rusinë dhe nuk ka plane ta bëjë këtë, njoftoi media e saj shtetërore KCNA, pasi Shtetet e Bashkuara thanë se Koreja e Veriut duket se po furnizon Rusinë me predha artilerie për lufta e saj në Ukrainë.

“Ne edhe një herë e bëjmë të qartë se nuk kemi pasur kurrë “marrëveshje armësh” me Rusinë dhe se nuk kemi asnjë plan për ta bërë këtë në të ardhmen”, tha Koreja e Veriut në një deklaratë të transmetuar nga media shtetërore KCNA.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Peskov: Rusia është e hapur për negociata! Rishi Sunak do të vizitojë shumë shpejt Ukrainën! Shefi i OKB-së thirrje samitit të Klimës: Bashkëpunoni ose vdisni


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Dosja e zyrtarit të FBI, kush ka të drejtë në akuzat politike në Tiranë?×

Lajmi i fundit

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça