Princi Charles i Anglisë pozitiv me koronavirus

Sipas autoriteteve princi i Uellsit ishte në gjendje të mirë, ndodhej në izolim me simptoma të buta të sëmundjes së bashku me gruan e tij, Dukeshën e Cornwall Camilla, e cila megjithatë është testuar negative.

Sipas autoriteteve nuk është e qartë se princi ka kontaktuar me sëmundjen, pasi "në kohët e fundit princi ka marrë pjesë në ngjarje të shumta publike".

Oborri mbretërorë ka dalë me nja deklaratë duke garantuar se Mbretëresha Elisabeth dhe Princi Filip gëzojnë shëndet të plotë dhe ndodhen në pallatin e tyre në Windsor prej disa ditësh dhe me masa mbrojtëse.


Lajmi kryesor:

Ulet numri i viktimave në 24 orët e fundit në Itali dhe i të infektuarve për të katërtën ditë radhazi, 3 mijë euro gjobë dhe 5 vite burg kush shkel masat!


I.C./G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    COVID-19/ A keni arritur të bëni aplikimin për të marrë leje për dalje nga shtëpia?