Koronavirusi/ Kina rimëkëmbet, zhvillohet mini-maratona me rreth 20 mijë garues (VIDEO)

Foto nga maratona

Kina ishte vendi i parë që u godit nga Covid-19, por pas gati tre muajsh po i kthehet normalitetit.

Ajo është rimëkëmbur, por mes shumë masash sigurie qytetarët I jan rikthyer jetës normale.

Përmes një videoje më 23 mars në qytetin Dujiangian është zhvilluar një mini-maratonë.

Më pak se 20 mijë garues kanë përshkruar rreth 6 km distancë.


Lajmi kryesor:

Rritet numri i viktimave dhe të infektuarve në 24 orët e fundit në Itali, ulet i të shëruarve! Mbi 1 mijë viktima në SHBA! Mbi 4000 vdekje në Spanjë


E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Përplasen dy makina në autostradën Fushë Krujë - Milot, plagoset drejtuesi i një prej mjeteve