Koronavirusi/ Ylli Manjani ironizon Ramën: Pacienti zero ka ardhur në Shqipëri që në vitin 1998

Të gjendur në një situatë të vështirë për shkak të COVID-19, ish Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka zgjedhur pikërisht virusin vdekjeprurës për të ironizuar kryeministrin Rama, përmes disa vargjeve që tregojnë historinë e tij politike.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani shprehet se “pacienti zero ka ardhur në Shqipëri që në vitin 1998 nga Parisi. U fut në qeveri si Ministër i Kulturës.

Infektoi qeverinë, administradën, Partinë Socialiste, partitë e tjera, bisnesin, shoqërinë civile, ambasadorë e misione diplomatike, të rinj e pleq, burra e gra, me ose të pa punë e këdo që jetoi në këtë vend prej vitit 1998.”

Postimi i plotë i Manjanit:

Pacienti zero.

========

Po, është shumë i vërtetë ky fakt që dikush ma solli ndërmend mend! (Për të mos nxitur konspiracion nuk po ja them emrin ;-)

Pacienti zero ka ardhur në Shqipëri që në vitin 1998. Erdhi nga Parisi dhe e pranoi në trupin e saj, më së pari qeveria e Fatos Nanos. Pacienti zero u fut në qeveri si Ministër i Kulturës.

Infektoi qeverinë, administradën, Partinë Socialiste, partitë e tjera, bisnesin, shoqërinë civile, ambasadorë e misione diplomatike, të rinj e pleq, burra e gra, me ose të pa punë e këdo që jetoi në këtë vend prej vitit 1998.

Si të gjitha viruset, edhe ky i ardhur nga Parisi ka receptorë mashtrues për sistemin imunitar dhe që e bën qelizën njerëzore ta pranojë, pa e ditur se infektohet dhe degjeneron.

Të gjithë u infektuam nga ky virus, me apo pa dashje. Disa e luftuan shpejt dhe u çliruan, disa të tjetë më ngadalë. Por ka ende shumë të infektuar prej virusit që sot shfaqet si mutacion, dmth si babai i të gjithëve ne. (MUTACION jo domosdoshmërisht vjen nga fjala MUT ).

Vini re se ka ende shumë që nuk shkojnë të shohin baballarët e tyre të izuluar nëpër shtëpi, por i bëjnë like atij, pacientit zero që infekton vazhdimisht trutë e njerëzve.

Nuk luftohet kollaj ky virus, nëse të infektuarit prej pacientit zero janë shumë dhe, më keq akoma nuk pranojnë të shërohen!!

Ka disa të infektuar madje që thonë, po pse ta luftojmë këtë virus që na ngjiti Bosi? Nuk ka më të mirë se ai!!! Këta nuk rrinë dot pa u infektuar. Duan se sbën në virus të një Bosi...

Virusi i nështrimit, është dhe mbetet më i rrezikshmi dhe njëkohësisht më i vështiri për tu luftuar.

Është virus mashtrues që mbijeton në shumë situata. Është virus që e ndalon sistemin imunitar të shoqërisë dhe e vë atë nën sundimin e tij.

Të keqen e COVID. Ta hash për qef është, krahasuar me virusin e sunduesit. Në fakt mjeksia e përdor këtë metodë, pra të diversionit të sistemit imunitar në betejë ndaj virusve me njëri tjetrin...

Pa dyshim, pacienti zero i ardhur në Shqipëri i mbijetoi të gjitha reagimeve imunitare. Asnjë rregull, ligj, protokoll, moral e Kushtetutë nuk e ndaloi dot. As kundërshtarët.

Të gjithë u infektuam prej tij dhe, me apo pa dashje i dhamë një dorë të mirë drejt përhapjes. Ka nga ata të infektuar me peshë, që edhe pasi shërohen, prap i japin dorën virusit....

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të bëhet me detyrim vaksinimi kundër COVID-19?

Komento

Komente

 • Pd rrac muti: 30/03/2020 16:47

  O yll I ndryshkur, vetem ty ste takon te flasesh o by*lepires, ska me pith motre se ty , je bur(r) kurv

  Përgjigju
 • YLLI ME KOK 6 CEPËSH: 30/03/2020 16:44

  O ylli mahani je koti fare O tate. Po rri njëher pa lef o pertef. Ti nuk vlen fare O tate. Ti je I mir per roje vreshte O ylli kok LOQE që kur SU poqe.

  Përgjigju
 • Luani: 30/03/2020 12:29

  Po gore mbete,te duket vehtja i ditur ,le gomari na ngordhi po s'na lane dhe mizat rehat.Po rri o burre i dheut ke "punu shume" ,prandaj ke shtepine te kodra e diellit o virus x.

  Përgjigju
 • Cim tironci: 30/03/2020 03:39

  Bravo z Manjani I ke ron pikes

  Përgjigju
  • Ben Tironci: 30/03/2020 11:29

   Bravo i thone gamorit kur del nga balta dhe Manjani vellai gamotrit eshte ... ndaj bravo Mutmanjani

 • Tironci 24 k: 29/03/2020 23:50

  Hik mer Malok i Qelbet o Bishtuk Manjani se nuk e meriton emrin yll Ti vesh Epitete Edi Rama timer Hajdut Drogaxhi qe te pret Burgu shpejt bashke me Lesh Lise per cfare i ke ni bo ketij Populli na Qelbet Tironen me eren e Trupit qe ju vjen Po Edi ngriti dhe Riformoi Shtetin me Drejtesi Ekonomi Rregull Qetesi dhe Mireqenije ⛓keto po te presin ?

  Përgjigju
 • xXx: 29/03/2020 23:17

  Foli dhe COVID-19-ta

  Përgjigju
 • Iliri: 29/03/2020 22:37

  Ja rrufsh pallen edi rames ti idiot

  Përgjigju
 • asl: 29/03/2020 21:45

  Ky qenka maliq dhe nga mendja por ka nje prioritet e ka mbaruar 8-vjeçaren me forcat e veta.

  Përgjigju
 • Mefter Lafiqi: 29/03/2020 21:42

  Ah kur te mos ket me parlament cfar do besh?! Roje ke komuna Otllakut do perfundosh o kokrra injorantit dhe parazitit.

  Përgjigju
 • Burgu: 29/03/2020 21:30

  Njeres qe urrejne dhe bejne politike edhe ne kohen e koleres jane me te rrezikshem se koronavirusi. Zoti na shpetofte! Amen!

  Përgjigju
 • Hinglateri: 29/03/2020 21:21

  Ja dhe kllufi peruervativeve.Edhe Tajlanda i bllokoi po shyqyr kemi ke ko*en

  Përgjigju
 • Pyka: 29/03/2020 21:18

  O Qile...oLef...mirë që je i pistë o kapppppterrrr,por je dhe budalla...po mire krahasohesh ti me Edin.....sa per ta ditur ti që për Edin as ma ndjen fare,por Edi është shekull para teje...o njëthundrak.....hahaha

  Përgjigju
 • sifi: 29/03/2020 21:10

  Po ci ipni ketij psikopati liri fjale. Ky eshte me keq se korona virusi

  Përgjigju
 • LALA: 29/03/2020 21:04

  DOLI KY MUT MUTI

  Përgjigju
 • Alban Borshi: 29/03/2020 21:01

  e njihni "Covid-L.N.M.a.liqi - 10.02.1972" ? Emër: LEFTER Atësia: NOVRUZ Mbiemër: MALIQI Datëlindje: 10.02.1972 Vendlindja: BERAT Email: [email protected] Jetëshkrimi: shiko më shumë... Arsimi: .....

  Përgjigju
 • YYY: 29/03/2020 20:53

  Per kete njeri, nje ish miku im qe eshte bere per rahmet pasi ka ikur nga kjo bote, do te thoshte:"Te dh***sha fabriken qe te ka bere!"

  Përgjigju
  • erzeni: 29/03/2020 21:57

   O plerat e vendit a keni pak respekt te pakten keto dit qe po kalon vendi por vetem duke share lefni si Qen Turp mjer Shiperia qe ju×

Lajmi i fundit

John

Zjarri i 'pabindur' në Karaburun, vijon të ‘përpijë' pyjet, Çako ‘detyrohet’ të braktisë pushimet! Mblidhet Komiteti i Mbrojtjes Civile, nga sot tre helikopterë për shuarjen e flakëve! Peleshi ‘zgjohet’ e kërkon ndihmë: Situatë serioze