Koronavirusi 'mbërrin' në Danimarkë dhe Rumani...konfirmohen dy rastet e para

Autoritetet daneze kanë njoftuar rastin e parë të konfirmuar të koronavirusit. Është një burrë i cili ishte kthyer nga Italia me familjen e tij në 24 shkurt, i cili kishte kaluar disa ditë pushime në Lombardi. Gruaja dhe djali i tij rezultuan negativ. Ndërkohë edhe në Rumani është regjistruar pacienti "zero". Bëhet fjalë për një 20-vjeçar që punon kuzhinier në një restorant në pronësi të një italiani, por nuk është shumë e qartë se si ai është infektuar. 20-vjeçari do të mbahet në karantinë në shtëpin e tij së bashku me 7 anëtarët e familjes.


Lajmi kryesor:

Koronavirusi ul ritmin në Kinë, shënohet rekordi me nivelin më të ulët të vdekjeve në 3 javët e fundit, 8 fëmijë të infektuar në Itali


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë ndryshime në qeveri?×

Lajmi i fundit

John

Katër foto të dixhitalizuara të Ismail Qemalit ekspozohen në COD