Koronavirusi në Greqi/ Sërish shifra alarmante, 6150 të infektuar dhe 49 viktima në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Greqi/ Sërish shifra alarmante, 6150 të infektuar dhe 49 viktima në 24 orët e fundit

Ambulanca

Greqia është sërish në një gjendje alarmante sa i përket shifrave të pandemisë.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 6150 raste të reja me koronavirus.

Krahasuar me dje që ishin 6700, numri i infektimeve është më i ulët, por sifrat janë sërish shqetësuese.

Në 24 orët e fundit janë shërnuar 49 viktima, ndërsa dje ishin 59. Në total, numri i viktimave që prej fillimit të pandemisë është 16,109.

Sipas raportimeve, në repartet e kujdesit intensiv janë 431 pacientë. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!