Koronavirusi në Itali, 68,052 të infektuar dhe 140 viktima në 24 orët e fundit! 13,379 qytetarë të shëruar

Foto ilustruese

Foto ilustruese

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar shifra të larta infektimesh nga koronavirusi. Mësohet se 68,052 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID nga 445,321 testime të kryera.

Sipas raportimeve, norma e pozitivitetit rezultoi në 15.3% nga 21.9% një ditë më parë. Sakaq, 140 pacientë kanë ndërruar jetë nga COVID gjatë këtyre 24 orëve.

Prej fillimit të pandemisë në Itali 137,786 qytetarë kanë ndërruar jetë nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë në vend bën me dije se sot 13,379 qytetarë janë shëruar nga koronavirusi.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Drejt djegies së raundit të tretë, mendoni se PS duhet ta zgjedhë vetë Presidentin?×

Lajmi i fundit

John

‘Galaktikët’ pushtojnë sërish Europën, Reali kampion i Champions League për herë të 14