Koronavirusi/ Vijon mbështetja e qeverisë ndaj pensionistëve dhe familjeve në nevojë, Rama: 13 863 familje e individë janë ndihmuar sot

Koronavirusi/ Vijon mbështetja e qeverisë ndaj pensionistëve dhe familjeve në nevojë, Rama: 13 863 familje e individë janë ndihmuar sot

Vijon puna e strukturave shtetërore në shpërndarjen e ndihmave gjatë krizës shëndetësore nga pandemia e koronavirusit, për personat që kanë vështirësi ekonomike dhe të moshuarit e vetmuar.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, kryeministri Rama ka publikuar një video të forcave të armatosura duke shpërndarë ndihmat shprehet se 13 mijë e 863 familje e individë janë ndihmuar gjatë ditës së sotme në të gjithë vendin.

“199.425 FAMILJE/ INDIVIDË SHUMË NË NEVOJË DHE PENSIONISTË TË VETMUAR JANË NDIHMUAR ME USHQIME E BARNA MJEKËSORE DERI TANI

SOT NDIHMUAM 13.863 FAMILJE/INDIVIDË

BERAT 339
TIRANË 1428
ELBASAN 1380
KUKËS 364
DIBËR 628
KORÇË 3309
SHKODËR 2335
GJIROKASTËR 1691
LEZHË 573
DURRËS 429
VLORË 439
FIER 948

DO TË VAZHDOJMË KËSHTU, NESËR, PASNESËR, PAPUSHIM DERI NË FUND TË LUFTËS
#njëAtdhe #njëFamilje”, shkruan Rama.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Spille, 66 vjeçari humb jetën në det

Spille, 66 vjeçari humb jetën në det