Koronavirusi, punonjësit e policisë marrin sot dozën e dytë të vaksinës

Një punonjës i Policisë duke marrë vaksinën e COVID

Pas të moshuarve, janë punonjësit e policisë ata të cilët kanë vijuar të marrin sot dozat e dyta të vaksinës kundër koronavirusit. Lajmi është bërë i ditur nga Policia e Shtetit nëpërmjet një postimi në Facebook.

"Nisi sot faza e dytë e vaksinimit të punonjësve të Policisë së Shtetit, për marrjen e dozës së dytë të vaksinës. Brenda pak ditëve, punonjësit e Policisë në të gjithë vendin do të marin dozën e dytë të vaksinës. Punonjësit e Policisë janë kategoria më e riskuar, pasi kanë qenë dhe janë gjatë gjithë kohës në vijën e parë të zjarrit në luftën për parandalimin e përhapjes së COVID-19", njofton Policia e Shtetit.

Vaksinimi i punonjësve të policisë nisi me 3 prill, ndërsa injektimi i dozave të dyta ka filluar fiks pas një muaji.

Deri më tani në vendin tonë janë kryer 500 mijë vaksinime për tu mbrojtur nga COVID-19, duke arritur kështu para kohe objektivin e vendosur nga Qeveria dhe Ministria e Shëndetësisë.


Lajmi kryesor:

14.293 vaksinime në 24 orët e fundit! Manastirliu: Këtë javë vijnë mbi 11 mijë vaksina Pfizer, në maj mbërrijnë edhe 99 mijë të tjera


J.SH./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?×

Lajmi i fundit

John

Vlorë, 23-vjeçarja ndërron jetë në spital pas operacionit, kaloi në gjendje shoku pas ndërhyrjes