Koronavirusi/Itali, kreu i Mbrojtjes Civile është testuar negativ nga koronavirusi. Tre viktima të tjera në rradhët e bluzave të bardha

Në Itali, Kreu i Mbrojtjes Civile Angelo Borrelli është testuar negativ nga koronavirusi për testin e tamponit.

Njoftimi u bë nga Departamenti i Mbrojtjes Civile i cili njoftoi se Borrelli "aktualisht vazhdon të përjetojë një gjendje të butë gripi", por do të vazhdojë të punojë nga shtëpia, ndërsa mbetet në kontakt të vazhdueshëm me komitetin operativ dhe njësinë e krizave.

Dje në mëngjes Shefi i Departamentit të Mbrojtjes Civile Italiane, Angelo Borrelli, kishte patur simptoma të etheve dhe si masë paraprake iu nënshtrua testit të tamponit, dhe u larguar nga selia e Departamentit të Mbrojtjes Civile.

Ndërkohë lista e mjekëve që janë prekur nga koronavirusi dhe kanë rënë viktima prej epidemisë vazhdon të zgjatet teksa janë regjistruar edhe tre mjekë të vdekur duke e rritur numrin e viktimave mes bluzave të bardha në 36 kurse totali i të infektuarve nga rradhët e punonjësve të shëndetit ka shkuar në 6205.


Lajmi kryesor:

Rritet numri i viktimave dhe të infektuarve në 24 orët e fundit në Itali, ulet i të shëruarve! Mbi 1 mijë viktima në SHBA! Mbi 4000 vdekje në Spanjë


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet të ketë ndryshime të ministrave të kabinetin qeveritar në muajin shtator?×

Lajmi i fundit

John

Pamje nga përmbytjet në ishullin grek, 5 të vdekur, disa të zhdukur në Evia! Humb jetën dhe një foshnje 8-muajshe