Korreshi: S’ka më erë bagëti në fshat, por vetëm hashash! Na rroftë që kemi shqyer sytë duke mësuar, se vijnë çunat e Londrës me 2 mln euro, ata me jahte ne me kamerdare

 

Deputeti demokrat, Saimir Korreshi ka folur për situatën në blegtorisë dhe bujqësisë në vendin tonë, teksa ka dalë hapur edhe kundër aktit normativ për amnistrinë fiskale.

“Ka ikur akoma karakteristike e bagëtive, ka vetëm aromë hashashi, ku janë lopë. Kush i ka, kush i mban, 7 mijë lekë është dengu i barit, u trumbetua se 97% e produkteve bujqësore a ku do unë vinte nga vendi, ne po hamë djathë me niseshte, sot fshatari po blen  qumësht në fshat. Na vjen keq që kemi studiuar, e kemi shquar sytë, kemi ndërruar 7 herë numrin e syzeve. Bëhemi si ato çunat e Londrës me 2 mln euro. Ke frikë të shkosh në jug se s’të thotë ti çuni i shalqinjve dil këtej, se nuk je si çunat e Londrës, ato me jahte ti me kamerdare zinzi”, tha Korreshi.


Lajmi kryesor:

Me 75 vota pro, miratohet akti normativ për kompensimin e çmimeve për materiale ndërtimi, Ministrja: Paketë anti krizë, përfitojnë 300 kompani! Duma: Gënjeni, publikoni fituesit! Favorizoni miqtë e Ramës


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Britania në alarm/ 4 fëmijë humbin jetën nga një bakter i rrezikshëm, zbulohen simptomat

Britania në alarm/ 4 fëmijë humbin jetën nga një bakter i rrezikshëm, zbulohen simptomat