Kosova dhe Izraeli vendosin marrëdhëniet diplomatike, Eliot Engel: Ditë e madhe për të dy vendet

Kosova dhe Izraeli vendosin marrëdhëniet diplomatike, Eliot Engel: Ditë e madhe për të dy vendet

1593094878_autoeliotengel745x4951579597814.jpg

Njohja e ndërsjelltë mes Izraelit dhe Kosovës për ish-anëtarit e Kongresit amerikan, Eliot Engel është një ditë e madhe për të dy shtetet.

Ai ka uruar dy vendet për vendosjen e raporteve diplomatike mes Izraelit dhe Republikës së Kosovës është

“Urimet e mia më të përzemërta për shtetin e Izraelit dhe Republikën e Kosovës për vendosjen e raporteve diplomatike. Kjo është një ditë e madhe për të dy vendet”, ka shkruar Engel në një postim në Tëitter.


Lajmi kryesor:

Marrëveshja Kosovë-Izrael, BE dhe Turqia kundër hapjes së ambasadës në Jeruzale! Eurodeputeti Mandl: Njohja izrealite e Kosovës, mesazh për BE-në


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Francë/ Olimpiada 2024 po afron, alarmohet Parisi për përhapjen e insekteve

Francë/ Olimpiada 2024 po afron, alarmohet Parisi për përhapjen e insekteve