Kosova ‘nën valën’ e variantit delta! 14 humbje jete dhe 368 raste pozitive me COVID-19 në 24 orët e fundit

Foto ilustruese

KOSOVË- Në një kohë kur rajoni po përballet me një valë të re të COVID-19, vendet po bëjnë përpjekje maksimale për mbajtjen nën kontroll të situatës, përmes procesit të vaksinimit dhe masave.

Me gjithë përpjekjet intensive të Kosovës, numri i infektimeve dhe viktimave nga virusi vijon të mbetet i lartë.

Gjatë 24 orët e fundit kanë humbur betejën me COVID-19, 14 persona, ndërsa janë raportuar pozitivë 368 qytetarë.

Procesi i vaksinimit, është relativisht ndër më të ngadaltit në rajon, ku deri më tani kanë marrë dy dozat e vaksinës 399.341 qytetarë.

Numri total i viktimave nga COVID-19 ka shkruar 2,859, ndërkohë që ai i të shëruarve është 158,396 në të gjithë vendin që nga fillimi i pandemisë, duke përfshirë edhe përditësimet e ditës së sotme.

J.GJ./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush Kushtetuta vetëm duhet ndryshuar apo duhet një e re?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

‘Grusht shteti’ në vendin afrikan, ushtria e Sudanit shpërndan qeverinë dhe arreston liderët