Kosova regjistron 118 të infektuar dhe tri viktima me koronavirus

Foto ilustruese

118 raste të reja me Covid-19 është ky bilanci më i ri i Covid-19 në Kosovë, duke çuar në 17,009 numrin total të të prekurve, 1637 prej tyre janë ende aktiv.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve janë regjistruar tri viktima duke çuar në 656 numrin e pacientëve që kanë humbur jetën.

Rastet pozitive janë shpërndarë si më poshtë:

Prishtinë 34 raste, Gjilan 24 raste, Vushtrri 19 raste, Pejë 7 raste, Ferizaj 6 raste, Gjakovë 6 raste, Prizren 5 raste, Shtime 4 raste, Fushë Kosovë 3 raste, Istog 3 raste, Skenderaj 3 raste, Lipjan 2 raste dhe me nga një rast Drenasi dhe Suhareka.

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po zbatohet vendimi i ekspertëve që ndalon grumbullimin e më shumë se 10 personave?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rindërtimi pas tërmetit të 26 nëntorit, Rama në Laç: Ndryshon faqja e gjithë qytetit dhe cilësia e jetës për 800 familje