Kosova shkëlqen në lojërat Olimpike dhe fiton medaljen e artë në Xhudo, Kurti: Faleminderit, na bëni krenar! Me zemër jam në Tokio

“Faleminderit që po bëni krenar secilin prej nesh”, shkruan kryeministri i Kosovës Albin Kurti, pasi xhudistja Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike.

Ai shkruan se me zemër është në Tokio, pranë sportistëve.

 


Lajmi kryesor:

Lojrat Olimpike/ Krasniqi mposht në shtëpi japonezen, medalje e artë për Kosovën në xhudo! Sportisja: E lumtur për familjen dhe vendin


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?×

Lajmi i fundit

John

Berisha i cilësoi shpifje dosjet për ‘Non Grata’, Kim e prerë: SHBA serioze në luftën me korrupsionin, me ju edhe përtej 30 viteve të ardhshme