Kosova në ditë zie kombëtare, ndërtesa e qeverisë ndriçohet me flamurin e Turqisë

Kosova në ditë zie kombëtare, ndërtesa e qeverisë ndriçohet me flamurin e Turqisë

Ndërtesa e qeverisë së Kosovës

E gjithë bota është solidarizuar me Turqinë dhe Sirinë duke shpresuar më të mirën dhe duke ndihmuar në çdo mënyrë personat që janë nën rrënoja. Ekipet e shpëtimit po bëjnë të pamundurën për të shpëtuar njerëzit nga tërmeti i tmerrshëm që goditi Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e së hënës. Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës është ndriçuar të mërkurën në mbrëmje me flamurin e Turqisë. Përmes një postimi në Facebook, Qeveria ka shkruar se dita e sotme në Kosovë është ditë zie shtetërore dhe mbështet familjet e viktimave.

“Dita e sotme në Kosovë është ditë zie shtetërore. Në nder të viktimave të tërmetit shkatërrues, ndërtesa e Qeverisë sonte u ndriçua me flamurin e Turqisë. Lutemi për shëndetin e të lënduarve dhe i qëndrojmë pranë popullit dhe shtetit turk”, thuhet në njoftim.

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 09/02/2023 01:56

  /BEN/,po turqit i kemi //vellezer// te gjetur nuk e di ti kete?! Me sirjanet nuk kemi patur asgje historikisht.

  Përgjigju
 • Ben: 08/02/2023 22:15

  po per Sirine pse jo apo sjan njerez dhe ata .

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re