Kosovë/ 4 të infektuar dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit! 318 raste aktive me COVID

Kosovë/ 4 të infektuar dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit! 318 raste aktive me COVID

Ambulanca infektive në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 4 raste të reja me koronavirus nga 1,817 testime të kryera.

Ministria e Shëndetësisë njofton se 8 qytetarë janë shëruar ndërsa asnjë qytetar nuk e ka humbur jetën gjatë këtyre 24 orëve.

Aktualisht në të gjithë vendin janë 318 raste aktive me COVID.

Situata epidemiologjike në Kosovë vlerësohet e qetë në dallim me vendet e tjera të rajonit, ndërsa edhe Europa po përballet me një valë të re infektimesh.

Sot në Kosovë kanë hyrë në fuqi masat e reja kundër pandemisë. Mësohet se kërkohet pasaportë vaksinimi dhe test negativ për të hyrë në territorin e Kosovës.

Gjithashtu përdorimi i transportit publik dhe hyrja në qendrat tregtare do të lejohet vetëm për të vaksinuarit.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Për herë të pestë në dy vite, Bullgaria mban sot zgjedhjet parlamentare! Pritet pjesëmarrje shumë e ulët

Për herë të pestë në dy vite, Bullgaria mban sot zgjedhjet parlamentare! Pritet pjesëmarrje shumë e ulët