Kosovë/ 602 të infektuar dhe 6 viktima në 24 orët e fundit! 12,651 raste aktive me COVID! Shërohen 2,584 të tjerë

Kosovë/ 602 të infektuar dhe 6 viktima në 24 orët e fundit! 12,651 raste aktive me COVID! Shërohen 2,584 të tjerë

Ambulanca Infektive në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 602 raste të reja me koronavirus nga 4,386 testime të kryera. Fatkeqësisht 6 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin gjatë këtyre 24 orëve.

Mësohet se 2,584 qytetarë janë shëruar në 24 orët e fundit duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 207,216 prej fillimit të pandemisë.

Sakaq, në të gjithë vendin janë 12,651 raste aktive me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë dhënë 835 doza vaksine.

Sipas raportimeve, 810,708 persona i kanë marrë të dyja dozat e vaksinës. Prej fillimit të fushatës së vaksinimit në Kosovë janë dhënë në total 1,801,246 doza vaksine.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Kombëtarja nuk arrin të fitojë, Braçe: Dështim, por djemtë janë të fundit në analizën e fajit! Fajtorët më të mëdhenj janë në tribunë

Kombëtarja nuk arrin të fitojë, Braçe: Dështim, por djemtë janë të fundit në analizën e fajit! Fajtorët më të mëdhenj janë në tribunë