Kosovë/ Ballkani i Dajës në krizë, Drita e mund dhe hap garën për kreun! Malisheva tërbon Prishtinën

Kosovë/ Ballkani i Dajës në krizë, Drita e mund dhe hap garën për kreun! Malisheva tërbon Prishtinën

Drita 1-0 Ballkani

Superliga e Kosovës në futboll zhvilloi mesditën e kësaj të mërkure tre nga ndeshjet e raundit të 21-të. Në Gjilan, Drita fitoi 1-0 kundër kampionëve në fuqi të Ballkanit duke bërë që gara për kreun e renditjes të rihapet. Një gol i Mesa në pjesën e dytë i dha tri pikë vendasve, duke bërë që Ballkani i Ilir Dajës të ketë vetëm një fitore në pesë ndeshje e fundit.

Në ndeshjen tjetër, Prishtina e Emmanuel Egbo u mposht 0-2 nga Malisheva. Aliu në pjesën e parë dhe Hazrollaj në minutën e 88 shënuan për miqtë. Në sfidën tjetër, Feronikeli dhe Gjilani u ndanë në barazim pa gola.

Pas këtyre ndeshjeve, Ballkani i Ilir Dajës me 44 pikë qëndon në krye, katër pikë më pak se Llapi. Ndërkohë që llapjanët luajnë nesër kundër Fushë-Kosovës në udhëtim dhe mund ta dërgojnë diferencën me kreun në -1.

Superliga e Kosovës, java 21:

Drita 1-0 Ballkani

Feronikeli 0-0 Gjilani

Prishtina 0-2 Malisheva

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit