Kosovë/ Bie numri i infektimeve, 9 raste të reja dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit! 334 raste aktive me COVID

Klinika Infktive në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 9 raste të reja me koronavirus nga 1,591 testime të kryera.

Fatmirësisht, gjatë këtyre 24 orëve nuk është regjistruar asnjë viktimë, ndërsa në të gjithë vendin janë 334 raste aktive me COVID. 

Krahasuar me një ditë më parë, kemi rënie të rasteve me koronavirus, pasi dje u regjistruan 17 infektime.

Sakaq, gjatë 24 orëve të fundit janë dhënë 1,898 vaksina, ndërsa që prej fillimit të fushatës së vaksinimit në Kozovë janë dhënë 1,614,212 doza.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 761,003 qytetarë janë vaksinuar me dy të dozat e vaksinës.

Në Kosovë të drejtë për t’u vaksinuar kundër koronavirusit kanë të gjithë fëmijët mbi 12 vjeç. Ata mund të zgjedhin ndërmjet vaksinës së Pfizer/BioNTech dhe AstraZeneca.

M.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Erdogan në Shqipëri, 7 marrëveshjet e bashkëpunimit mes Turqisë dhe Shqipërisë që u nënshkruan