Kosovë-Serbi, sot në Bruksel takimi për çështjen e energjisë

/ATSH/.-Në Bruksel sot mbahet takimi i radhës i delegacioneve të Kosovës e Serbisë për çështjen e energjisë ku pritet të diskutohet lidhur me proceset e zbatimit të marrëveshjes dhe planit aksional.
Sipas njoftimit zyrtar të qeverisë kosovare, dërguar nga Brukseli, delegacioni kryesohet nga ministrja e dialogut Edita Tahiri, ndërsa një nga anëtarët është Valon Murtezaj, këshilltar politik i kryeministrit të Kosovës.
Pala serbe ka njoftuar se në Bruksel ka dërguar drejtorin e Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuricin, në krah të të cilit do të jetë edhe ministri serb i Xehetarisë dhe Energjetikës, Aleksandar Antic.

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Ndeshja me Poloninë, Uzuni: Kemi frymë të re, më duan në La Liga dhe Serie A! Debutuesi Anis Mehmeti: Dua të luaj nga minuta e parë