Kosovë/  9 të vdekur dhe 704 raste të reja nga COVID-19

Foto ilustruese

Situatë kritike e Covid-19 në Kosovë, 24 orët e fundit, ku sipas të dhënave të Instituti Kombëtar  të Shëndetit Publik, janë shënuar 9 viktima duke e çuar në 948 numrin total të viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Klinë 2 raste (84, 72 vjeç), Rahovec 2 raste (82, 76 vjeç), Drenas 1 rast ( 64 vjeç), Ferizaj 1 rast ( 81 vjeç), Gjakovë 1 rast ( 77 vjeç), Suharekë 1 rast ( 78 vjeç) dhe Prishtinë 1 rast ( 83 vjeç)”, thuhet në njoftim

Ndërkaq janë shënuar 704 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 36 mijë e 253 numrin total të viktimave që nga fillimi i pandemisë.

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të ketë shitblerje të votës edhe më 25 prill?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Bardhi zbulon ku do kandidojë Basha: Do jetë në Tiranë! Do kemi marrëveshje me Mediun dhe Idrizin, dalim të bashkuar