Kostandin Xhuvani kërkesë Drejtorisë së Burgjeve: Më jepni leje që të shkoj në varrimin e babait

Kostandin Xhuvani kërkesë Drejtorisë së Burgjeve: Më jepni leje që të shkoj në varrimin e babait

Eliza Xhuvani me djalin e saj, Kostandin Xhuvani

Kostandin Xhuvani, i cili ndodhet në burg për vrasjen e katër personave në një klub nate në zonën e rrugës së Elbasanit, ka kërkuar leje për të marrë pjesë në varrimin e babait të tij. Burime për Report Tv bëjnë me dije se ai ka bërë kërkesë në Drejtorinë e Burgjeve që t'i japë lamtumirën e fundit babait të tij, Gjergj Xhuvani, të ndarë nga jeta ditën e sotme.  

Nga sa mësohet deri më tani nuk ka ende një përgjigje, nëse do t'i pranohet ose refuzohet kërkesa e djalit aktores Luiza Xhuvani dhe regjisorit të ndjerë, Gjergj Xhuvani, i dënuar me 35 vite burg.

Gjergj Xhuvani u nda nga jeta ditën e sotme në Romë, ku ishte i shtruar në spital pasi gjendja e tij shëndetësore së fundmi ishte përkeqësuar. Ai prej vitesh vuante nga diabeti.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Rita: 20/08/2019 17:36

  Ngushellime familjes.

  Përgjigju
 • DEBOROS: 16/08/2019 00:31

  Qofte i xhenetit dhe ngushellime familjes XHUVANI ... sa per te BIRIN nuk eshte as vendi e momenti per komente ... shqipetarit i ka hije e peshe fjala.

  Përgjigju
 • Mico: 15/08/2019 21:39

  Nierreni djalin

  Përgjigju
 • Toni: 15/08/2019 00:31

  Nxjerrnja me leja ta vrasin ket pleh muti .

  Përgjigju
 • Karma: 14/08/2019 22:38

  Ky ka shku ne spital per prolaps hemorodial...ose e kane perdhunu ne burg ne grup ose dashnori i tij e ka sa nje kale.

  Përgjigju
 • Altini: 14/08/2019 22:04

  Po ata pese veta (kater + nje) qe ke vrare?! Pleher

  Përgjigju
 • Endokrinologe: 14/08/2019 20:38

  Me diabet mund te shkosh edhe 100 vjeç nese kurohesh edhe nuk vuan streset. Por kete te shkretin stresi qe rriti nje e vuri perfund , jo diabeti..

  Përgjigju
 • Adi: 14/08/2019 20:20

  A klysh macje po ti e stresove tet ate dhe vdiq I ri se doje te beje mafiozin edhe hyre aty ku nuk del me..kelysh

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto