KPA shkarkon përfundimisht gjyqtarin e Gjykatës Administrative të Apelit, Bari Shyti

KPA shkarkon përfundimisht  gjyqtarin e Gjykatës Administrative të Apelit, Bari Shyti

Gjyqtari Bari Shyti në Vetting, qytetarët me pankarta: I korruptuar! Mars 2021

Vetingu nxjerr nga sistemi i  drejtësisë gjyqtarin e Gjykatës Administrative të Apelit, Bari Shyti.

Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, i përbërë nga Ina Rama kryesuese, Albana Shtylla relatore, Natasha Mulaj, Rezarta Schuetz, Sokol Çomo anëtarë, lanë në fuqi vendimin  e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit nr. 361, datë 25.03.2021 i cili e shkarkoi.

Vendimi I KPK-së u ankimua nga subjekti i rivlerësimit Bari Shyti. 

Vendimi u mor në mënyrë unanime në përfundim të gjykimit në dhomë këshillimi.

Bari Shyti u shkarkua nga KPK më 25 mars të vitit 2021 për probleme në kriterin e pasurisë. Komisioni konkludoi atëherë se Shyti kishte bërë deklarime kontradiktore e të pasakta, si dhe se nuk kishte justifikuar pasurinë e tij me burime të ligjshme.

Kush është gjyqtari Bari Shyti? 

Bari Shyti e ka nisur karrierën në sistemin e drejtësisë në vitin 1993 dhe ka punuar si gjyqtar në Gjykatat e Bulqizës dhe atë të Dibrës. Në vitin 2013, ai u dekretua si gjyqtar në Gjykatën Administrative të Durrësit dhe prej vitit 2016 e ushtron funksionin në Gjykatën Administrative të Apelit. 

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Bari Shyti: 01/07/2024 21:49

    Kjo plaka ne foto eshte denuar per shfrytezim prostitucioni. Edhe nje nga ata djemte eshte i denuar disa here per vjedhje. Ajo vajza, eshte e bija e kesaj plakes.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg