Kremlini: Lufta hibride me 'perëndimin' do të vazhdojë për një kohë të gjatë

Kremlini: Lufta hibride me 'perëndimin' do të vazhdojë për një kohë të gjatë

1678708053_dg.JPG

"Lufta hibride" midis Moskës dhe fuqive perëndimore për konfliktin në Ukrainë do të zgjasë shumë. Kështu u shpreh zëdhënësi i kremlinit Dimitry Peskov i cili tha se nëse flitet për luftën në kuptim të gjerë për konfrontimin me vendet armiqësore atëherë do të vazhdojë gjatë.

Dimitry Peskov i bëri këto deklarata më shumë se një vit pas ndërhyrjes ushtarake të trupave ruse në Ukrainë.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Shpërthim pranë një baze ajrore ruse në Krime! Zelensky bisedë telefonike me Melonin: Faleminderit Italisë për mbështetjen e dhënë


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Zakonet e përditshme që mund të dëmtojnë venat

Zakonet e përditshme që mund të dëmtojnë venat