Kreu i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori në Kolegj për Vetting-un, Komisioneri Publik kërkon shkarkimin

Kreu i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori në Kolegj për Vetting-un, Komisioneri Publik kërkon shkarkimin

Foto ilustruese

Kolegji apelimit vendos datën 25 qershor për të gjykuar në seancën publike kalimin e Vetting-ut për kreun e Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori .

 Më 24 korrik 2018 në një seancë ku vetë Zaganjori nuk ishte i pranishëm u konfirmua në detyrë nga shkalla e parë e Vetting, ndërsa komisioneri publik ka kërkuar shkarkimin e tij.

Trupa gjyqësore që do shqyrtoj këtë ankim është kryesuese Albana Shtylla, relatore Rezarta Schuetz, anëtarë Luan Daci, Natasha Mulaj, Sokol Çomo.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Albaneze: 11/06/2019 16:38

  Turp, turp qe ky njeri kaloi vetingun, shpresojme qe ky komision te ja japi ate qe e meriton. Te shkarkohet.

  Përgjigju
 • Hinglateri: 11/06/2019 15:54

  Ne te Theodhoriut shkofte dhe ky plera

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?×

Lajmi i fundit

Dështoi në zgjedhje, Presidentja e Tajvanit jep dorëheqje nga posti i partisë

Dështoi në zgjedhje, Presidentja e Tajvanit jep dorëheqje nga posti i partisë