Kreu i Këshillit bashkiak të Shkodrës: Drejtorët e rinj do caktohen përmes komisionit qytetar, prioritet gratë

Pas mbledhjes së kryeministrit Edi Rama me drejtuesit politik të qarkut Shkodër ka dalë në një deklaratë për mediat kryetarja e këshillit bashkiak Shkodër Briselda Kadia. Kadia deklaroi se në mbledhje të gjithë drejtorëve burra i është komunikuar se duhet të japin dorëheqjen. Ajo tha se vendet vakante do të plotësohen nga persona që aktualisht punojnë në këto institucione. Përzgjedhja e tyre- tha Kadia- do të bëhet përmes një komisioni qytetar, ku prioritet do të kenë gratë.

"Ndjej të domosdoshme të bëj një komunikatë. Të gjithë drejtorët e bashkisë Shkodër iu komunikua se duhet të japin dorëheqjen. Vendet do të plotësohen nga persona që do jenë brenda këtyre institucioneve. Do ngrihet një komision qytetar për të përcaktuar zëvendësuesit. Prioritet do kenë gratë për të qenë drejtuese të këtyre institucioneve", u shpreh Kadia.


Lajmi kryesor:

'Duhet një imazh i ri në Shkodër'/ Rama: Drejtorët burra të japin dorëheqjen, për gratë do rishikohet pozicioni


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?×

Lajmi i fundit

John

Një ditë pas dorëheqjeve masive, ‘i vihet kyçi’ PD-së së Korçës! Qytetarët: Shkak Basha, vetëm gishtat ngre lart dhe asgjë