Kreu i PD-së Fier ironizon Berishën: Plaku i padëshiruar ‘non grata’ merr 10 njerëz në telefon dhe i detyron të bëjnë anti-mitingje (VIDEO)

Kryetari i Partisë Demokratike në Fier, Agron Kapllanaj ka ironizuar Sali Berishën, pas anti-mitingjeve që ky i fundit ka thirrur kundrejt Lulzim Bashës, teksa zhvillon takime me strukturat.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Kapllanaj thekson se Berisha do të mbahet mend si një nga personat e shpallur non-grata për korrupsion dhe se merr 10 njerëz në telefon duke i detyruar të bëjnë antimitingjet si në kohën e Ramiz Alisë.

‘Plaku i padëshëruar non-grata, me një grusht të vogël njerëzish, po bëhet gazi i botës duke bërë gjithçka që të vendosë disa njerëz të gënjyer përballë demokratëve që kanë vendosur të shohin nga e ardhmja jo nga e shkuara. Por më kot e ka Sali Berisha që merr në telefon 10 njerëz e i detyron të bëjnë antimitingjet si në kohën e Ramiz Alisë. Por ai është vetëm një e shkuar e keqe për PD-në dhe gjithë shqiptarët, dhe emri i tij do mbahet mend si një nongrata për korrupsion.’, shkruan Kapllanaj.

Mbështetësit e Lulzim Bashës si dh mbështetësit e Sali Berishës tashmë prej ditësh po përplasen edhe në terren, duke krijuar tensione mes tyre. Mbështetësit e Berishës, janë shfaqur vazhdimisht në mitingjet e Lulzim Bashës, duke kundërshtuar kreun aktual të PD-së dhe duke i kërkuar largimin dhe lirimin e selisë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • TETAR KASAP Rexhep Bule Leka [ kepi ]: 19/01/2022 13:07

    Salhe krimineli hajdut është katandisur si një laskar. Se ai mendoi që popullin Shqiptar mund ta gjynjëzoi e ta mashtroi që familja e tij e ndyr pa fund të përfitoi. Po tani krimineli malok e pa se sa i vlen lëkura tij e zgjebur e ka përfunduar si një rugaç rugësh ordiner. Shqipria e Shqiptarët do hecin përpara njerëz si Salheu e krimineli Enver Hoxha mund ti pengojn por kur s'harin ti shkatrojn ktë popull halle shum. Salheu e mori atë që meriton i diskretituar po jeton.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

10 mln euro grante për Start Up-et për sipërmarrësit e rinj, ministrja Bilali në ‘Pa Protokoll’: Aplikimet të hapura që nga 16 maji, ja 3 kategoritë që përfitojnë