VIDEO/Kreu manovra të rrezikshme me makinë, ndëshkohet me gjobë shoferi në Burrel

Në mes të ditës në qytetin e Burrelit shihen këto pamje, që janë rrezik edhe për qytetarët jo vetëm për drejtuesin e makinës. 

Pasi kanë parë shoferin duke kryer manovra të rrezikshme gjatë qarkullimit, qytetarët të shqetësuar kanë telefonuar policinë e cila e ka identifikuar dhe e ka gjobitur me 40.000 lekë të rinj.

"Shëbimet e Komisariatit të Policisë Mat, pas telefonatave të bërë nga disa qytetarë, për një drejtues automjeti që kryente manovra të rrezikshme gjatë qarkullimit në qytetin e Burrelit, kanë organizuar punën për kapjen e tij. Si rezultat i kontrolleve, është konstatuar dhe shoqëruar në Komisariat drejtuesi sëbashku me automjetin që kryente manovra dhe shërbimet e Policisë Rrugore e kanë ndëshkuar drejtuesin e mjetit me masë administrative 40 000 lekë të rinj, në bazë të nenit 139 të Kodit Penal", njofton policia.

 

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Sot 25 vite nga Çlirimi i Kosovës/ Deputeti kosovar: Tronditëse që ish krerët e UÇK-së mbahen në burg! Nga Kurti sot jemi nën sanksione

Sot 25 vite nga Çlirimi i Kosovës/ Deputeti kosovar: Tronditëse që ish krerët e UÇK-së mbahen në burg! Nga Kurti sot jemi nën sanksione