POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Krijesa misterioze del në bregdetin e Sarandës dhe shtang kalimtarët (Video)

Një krijesë e çuditshme ka bërë që të gjithë kalimtarët në bregdetin e Sarandës të kthejnë sytë nga ajo. “Shqiptarja.com” mëson se krijesa është shfaqur e ngordhur ditën e sotme në segmentin Turizëm Kanali i Cukës.

Asnjë nga njerëzit që e kanë parë, nuk kanë ditur të japin një shpjegim se çfarë lloj gjallese është. Ndërkohë mësohet se duhet të peshojë përafërsisht 250 kg. Në shikim të parë kafsha e detit të jep përshtypjen e një peshku gjigant, por duhet që ekspertët të japin emrin e saktë se me çfarë gjallese kemi të bëjmë. 

fl.mi./r.k.
Komento

Komente

  • toni: 20/12/2018 12:24

    http://www.nationalgeographic.it/natura/animali/2014/08/13/news/il_pesce_luna_abita_in_liguria_-2250479/

    Përgjigju