Krijimi i SPAK/ KLP iu jep 1 muaj kohë prokurorëve që të bëhen pjesë e prokurorisë Speciale

Mbledhja e KLP

Në mbledhjen e zhvilluar sot, Këshilli i Lartë i Prokurorisë i ka dhënë afat 1 muaj të gjithëve prokurorëve në vend që të aplikojnë për t’u bërë pjesë e SPAK, ose Prokuroria Speciale Anti-Korrupsion. Sipas ligjit afati për t’u bërë pjesë e SPAK është minimum 2 javë kohë, ndërsa KLP vendos 1 muaj. KLP vendosi sot edhe numrin e vendeve bosh, dhe janë 15 vende bosh në total për prokurorët.


Lajmi kryesor:

Mbledhja për krijimin e SPAK, KLP iu lë 1 muaj kohë prokurorëve që të aplikojnë për 15 vende bosh


  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Flutura Açka përlotet në 'Pa protokoll' për të birin e ndjerë: Njeri i bukur që më tregoi si përballohet vdekja