Krim i rëndë brenda familjes në Kosovë, djali vret nënën! Dëshmia e tij pasi u arrestua: Më ka ndarë nga gruaja (Detaje tronditëse)

Krim i rëndë brenda familjes në Kosovë, djali vret nënën! Dëshmia e tij pasi u arrestua: Më ka ndarë nga gruaja (Detaje tronditëse)

Autori i krimit dhe nëna e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pejë të Kosovës ku një person është arrestuar nën akuzën se ka vrarë nënën e tij. Krimi ka ndodhur në rrugën ‘Mbreti Zog’ rreth orës 16:00. Në pranga ka rënë Urim Hyseni, i cili pasi është dfërguar në komisariat, në dëshminë e tij ka bërë me dije se krimin e kishte kryer për shkak se sipas tij, e ëma e kishte ndarë nga gruaja e tij e dytë me të cilën ishte martuar. 

“Sot rreth orës 16:00 policia ka marrë një informacion në rrugën “Mbreti Zog” në Pejë, me të arritur në vendin e ngjarjes kemi parë është se bëhet fjalë për vrasje të rëndë teksa vdekjen e viktimës e ka konfirmuar ekipi kujdestar”, thuhet në njoftimin e policisë.

Mediat e Kosovës, kanë publikuar detaje tepër tronditëse të krimit brenda familjes. Hyseni, duke përdorur thikën i ka prerë kokën nënës së tij dhe më pas i ka pirë gjakun. Autori kishte ardhur nga Gjermania për të vizituar familjen e tij dhe pritej që brenda disa ditësh të rikthehej në vendin ku punonte. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:06
Detaje nga ngjarja makabër në Kosovë, arrestohet i riu që vrau nënën! Dëshmia e tij: Më ndau nga gruaja

Detaje makabër janë zbardhur nga ngjarja e ndodhur në Kosovë ku Urim Hyseni vrau nënën e tij. Sinjali ka publikuar detaje nga krimi i rëndë duke bërë me dije se autori i kishte këputur kokën me thikë nënës së tij dhe më pas i kishte pirë gjakun.

Pas arrestimit të tij, ai ka dëshmuar se krimin makabër e kishte kryer nën dyshimin se e ëma e ndau nga gruaja e dytë.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • e drejta: 15/04/2023 10:49

    ku ka arrit njerezimi....me mire te shuhet bota

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi