Itali/Krimi makabër në sy të fëmijës, shqiptarja vritet me thikë nga burri maroken/EMRI+FOTO

Itali/Krimi makabër në sy të fëmijës, shqiptarja vritet me thikë nga burri maroken/EMRI+FOTO

Vendi i ngjarjes ku u ther me thikë shqiptarja

Italia është tronditur sërish nga një krim i rëndë në familje, ku burri ka vrarë më thikë gruan e tij shqiptare. Fjoralba Nonaj me origjinë nga Skrapari është qëlluar me thikë nga i shoqi, edhe pse u transportua me urgjencë drejt spitalit, 34 vjecarja nuk ka mundur t'ju shpëtojë plagëve të marra pasi është goditur disa herë me thikë në pjesë të ndryshme të trupit.

Mediet italiane shkruajnë se ata kishin disa muaj që ishin ndarë, por marokeni 35-vjeçar nuk e pranonte një gjë të tillë, madje edhe e kishte kërcënuar, por duket se gruaja nuk i kishte kushtuar rëndësi, duke e konsideruar këtë një reagim prej një burri të inatosur pas ndarjes.

Pas krimit të rënde djali, në gjendje shoku është ndihmuar nga një grua 49- vjeçare, që thuhet se është e afërme apo e njohur e shqiptares.

Ngjarja ka ndodhur në Seregno, ku i pranishëm ka qënë edhe djali i tyre 5 vjeçar. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në rrugën “Romagnosi” në makinë tyre.

Mediat italianë shkruajnë se atutori i krimit është bashkëshorti 35 vjeçar me origjinë nga Maroku, dhe në kushte të rënduara psikologjike është vetëdorëzuar në polici. Sapo ishte futur në ambientet e policisë, ai ka rrëfyer krimin makabër. Ndonëse gruaja u transportua në spitalin San Gerardo në Monza, ajo nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të marra gjatë sulmit nga i shoqi.

Ora 23:07
Foto/ Itali, shqiptarja vritet nga bashkëshorti maroken në sy të fëmijës
//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kafsha: 31/05/2018 09:15

  Vërtet makabër por dhe përzjerje e tillë gjaku është gjithashtu makabër

  Përgjigju
 • Labi: 31/05/2018 04:11

  Epo shqiptre femer me marokin Kjo ere par q degjoj kisha par cuna me vajze marokene Po Jo vajze shqiptare me dial maroken ți rroj marokini Tani

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Presidenti i bardhebluve i lumtur pas fitores: Merita i takon lojtarëve, kjo Tiranë ka kualitet

Presidenti i bardhebluve i lumtur pas fitores: Merita i takon lojtarëve, kjo Tiranë ka kualitet