Krimi makabër në Kosovë, e ndjera i kishte ofruar para bashkëshortit vetëm ta linte të qetë! Dëshmia: Më tha martohu me kë të duash

Krimi makabër në Kosovë, e ndjera i kishte ofruar para bashkëshortit vetëm ta linte të qetë! Dëshmia: Më tha martohu me kë të duash

1669901673_autoWhatsAppImage20221130at22.12.011669843940.jpeg

Hamide Magashi, gruaja shtatzënë që u vra nga ish bashkëshorti mësohet se i ka ofruar para vetëm që ta linte të qetë bashkë me fëmijën. Në dosjen e siguruar nga Kallxo, i dyshuari Sokol Halili i ka treguar gjykatësit se gruaja e tij kërkonte që të kthehej tek familja.

“Më ka premtu një shumë të madhe të pareve veç me e lanë me shku te shtëpia e babës, më ka thanë martohu me kë të duash, vetëm më lë rehat mua dhe fëmiun”- thuhet në procesverbalin gjyqësor.

Madje para gjyqtarit, i dyshuari kishte deklaruar se nuk do ta linte të lirë Hamide Magashin me asnjë kusht, pasi nuk do lejonte që fëmijë ta mbante e ndjera. E gjithë kjo u tha para gjykatës në kohën kur po vendosej urdhri i mbrojtjes.

Ndërkaq deklaratat e viktimës para hetuesisë tregonin se e njëjta kishte raportuar dhunën e vazhdueshme me të cilin ishte përballur e ndjera. Pagat e realizuara nga puna në Komunën e Ferizajt, Hamide Magashi kishte deklaruar se detyrohej t’ia dorëzonte çdo muaj bashkëshortit.

Në këtë dosje, viktima kishte deklaruar se edhe çdo vizitë të bërë në familjen e saj kishte qenë e shoqëruar nga vjehrra dhe e vëzhguar nga bashkëshorti.

Madje Magashi kishte raportuar se nga burri kishte pasur edhe kërcënime me vrasjen e burrit të motrës dhe kryerjes së marrëdhënies seksuale me motrën e saj në praninë e saj. Por Halili ka mohuar këto pretendime.


Lajmi kryesor:

Ekzekutoi gruan e tij shtatzënë në maternitetin e Kosovës, vret veten 31-vjeçari! Zbardhet letra e lamtumirës që la për prindërit: Ja pse e vrava


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS publikon listën e 61 kandidatëve për 14 majin, është e duhura?×

Lajmi i fundit

Dhuna ndaj grave e vajzave në Shqipëri, vijon denoncimi dhe përpjekja për t’i mbrojtur

Dhuna ndaj grave e vajzave në Shqipëri, vijon denoncimi dhe përpjekja për t’i mbrojtur