Krimi mjedisor/ Pas denoncimit të Report Tv, Prokuroria e Durrësit nis urgjent hetimet: Nëse ështe ende këtu sekuestrojmë anijen

 

Pas denoncimit ekskluziv të Report Tv për krimin mjedisor pak metra larg bregdetit shqiptar, Prokuroria e Durrësit ka komunikuar se do të nisë menjëherë hetimet.

Gazetari i Report Tv Arsen Rusta ka komunikuar me drejtuesen e prokurorisë Anita Jella, e cila ka falënderuar Report Tv për publikimin e kësaj ngjarje mjaft të rënda.

Ajo ka nënvizuar se po sekuestrohet dokumentacioni në port se cila anije është dhe cilat janë koordinatat që është bërë krimi mjedisor.

Ajo bën me dije se nesë anije ndodhet ende në Durrës do të sekuestrohet.

1623749353_c8bf2c62b8c0498784feedc9d6fe20b7.jpg


Lajmi kryesor:

Ekskluzive/ Krim mjedisor! Shkarkohet vaj i djegur në bregdetin shqiptar! Prokuroria verifikime mbi dy anije në Porto Romano/Pamjet


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

SPECIALE/ Shtëpia në Hormovë të Tepelenës që të kthen qindra shekuj pas

SPECIALE/ Shtëpia në Hormovë të Tepelenës që të kthen qindra shekuj pas