Krishtlindja/ Kryemadhi: Gëzime pastë në këtë ditë të shenjtë çdo vatër shqiptare

Krishtlindja/ Kryemadhi: Gëzime pastë në këtë ditë të shenjtë çdo vatër shqiptare

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka uruar besimtarët katolikë në natën e shenjtë të Krishtlindjeve. Me anë të një statusit në rrjete sociale, ajo shkruan se në një ditë si kjo e sotmja shërben si një reflektim për momentet më pikante të jetës, me të mirat dhe të këqijat e saj.

"Ju uroj me gjithë fuqinë e zemrës gëzuar Krishtlindjet.
Kemi shumë për të reflektuar në këtë ditë feste për tallazet e jetës, për momentet e gëzueshme dhe ato të trazuara. Dhe rrugën e reflektimit na mëson kush më mirë se, JEZUSI FOSHNJE QË NA THOTË:
Kam lindur i zhveshur, thotë Zoti,
që ti të mësosh të zhvishesh nga vetvetja.
Kam lindur i varfër, thotë Zoti,
që ti të më konsiderosh të vetmen pasuri.
Kam lindur në një stallë, thotë Zoti,
që ti të mësosh të shenjtërosh çdo ambient.
Kam lindur i dobët, thotë Zoti,
që ti të mos kesh kurrë frikë prej meje.
Linda nga dashuria, që ti të mos dyshosh kurrë në dashurinë time.
Linda natën, që ti të besosh se unë mund të ndriçoj çdo realitet.
Linda person, thotë Zoti, që ti të mos kesh turp nga vetvetja.
Linda njeri, që ti të bëhesh Hyj.
Linda i persekutuar, që ti të dish ti përballosh vështirësitë.
Linda në thjeshtësi, që ti të mos jesh më i komplikuar.
Dua të lind në shtëpinë tënde
– thotë Zoti –
që të të marr me vete në shtëpinë Time!
Besimi në Zot, dashuria për familjen, solidariteti me njeri-tjetrin do na sjellë prosperitet si komb.
Gëzime pastë në këtë ditë të shenjtë çdo vatër shqiptare",
shkruan Kryemadhi.

 


Lajmi kryesor:

Krishtlindja/ Politika lutje për të prekurit nga tërmeti: Për një të nesërme më të mirë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Ekskluzive/ Bëri golin më të shpejtë në Euro 2024, Nedim Bajrami për Report Tv: Me Kroacinë do shënoj akoma më shpejt

Ekskluzive/ Bëri golin më të shpejtë në Euro 2024, Nedim Bajrami për Report Tv: Me Kroacinë do shënoj akoma më shpejt